Україна має потенціал сонячної та вітрової енергії, який перевищує поточний попит на електроенергію майже у 150 разів, - дослідження

Такий висновок випливає з нового дослідження Інституту сталого майбутнього при Сіднейському технологічному університеті, створеного за дорученням Greenpeace.

Дослідження можна подивитися тут.

Аналіз потенціалу сонячної та вітрової енергетики в Україні було проведено на основі цифрових мап Геоінформаційної системи (ГІС). Основна мета картування ГІС полягає у тому, щоб визначити доступність ресурсів для сонячної та вітрової енергетики. За орієнтир для розрахунків взято споживання електроенергії українцями у 2021 році, до початку повномасштабного вторгнення. Дослідження дало вражаючі та надихаючі результати, важливі для енергетичної незалежності України. Головні дані:

"Сонячна та вітрова енергетика виявилися особливо придатними для захисту населення України від блекаутів внаслідок масових російських атак на енергетичну інфраструктуру. Крім того, ці потужності можна розвивати швидко і за доступними цінами", - стверджує Андре Бьолінг, експерт з енергетики Greenpeace Німеччини, - Тим не менш, потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні продовжує залишатися вкрай недооціненим. Європейська Комісія та український уряд повинні значно збільшити амбіції щодо використання відновлюваних джерел енергії, виходячи зі своїх власних інтересів".

У дослідженні оцінюється потенціал наземної вітрової та сонячної енергетики за двома різними сценаріями. У Сценарії № 1 розглядаються всі придатні для сталого використання та геологічно придатні земельні ділянки країни. У Сценарії № 2 до уваги беруться лише придатні території в межах максимум 10 кілометрів від найближчої високовольтної лінії електропередач. У межах цього сценарію виявилося, що 0,46 % сонячного та 0,4 % вітрового потенціалу достатньо для забезпечення енергією всієї країни. 

Навіть за більш реалістичного припущення, що доступними є лише території в радіусі 10 кілометрів від високовольтної лінії електропередач, достатньо одного відсотку території країни для покриття потреб в електроенергії за рахунок вітрової та сонячної електроенергії. Нагадаємо, що за орієнтир для розрахунків взято споживання 2021 року, до початку війни.

"Наше дослідження розкриває величезний потенціал вітрової та сонячної енергії, який майже у 150 разів перевищує поточні потреби країни в електроенергії, - зазначає Свен Теске, автор дослідження з Інституту сталого майбутнього. "ЄС отримає величезну користь від "зеленої" електроенергії або водню з відновлюваних джерел енергії з України в рамках своїх зусиль з декарбонізації, в той час як сама країна відкриває величезні економічні перспективи для реконструкції".

No items found.
Контакти:

Луція Сумегова - координаторка проєктів -lucia.sumegova@greenpeace.org 

Поліна Колодяжна - координаторка проєктів - pkolodia@greenpeace.org 

Дарина Рогачук- комунікаційна менеджерка - daryna.rogachuk@greenpeace.org
Made by MINOMO® Studio