Дослідження Greenpeace: Україні потрібен план Маршалла для сонячної енергетики

Берлін/Київ, 8 червня 2024 року - Нове дослідження Berlin Economics, опубліковане Greenpeace, стверджує, що в Україні було б доцільніше встановити впродовж наступних трьох років у 5 разів більше сонячних електростанцій, ніж це передбачено чинним планом українського уряду. 

Дослідження під назвою "Сонячна енергетика в Україні: план Маршалла" було проведено на замовлення Greenpeace Німеччини економічною консалтинговою компанією Berlin Economics. Відповідно до результатів дослідження, таке значне збільшення потужностей не лише допоможе подолати енергетичну кризу в країні, але і є економічно обґрунтованим. Однак успішна реалізація такого плану залежить від міжнародної підтримки. 

Дослідження, яке окреслює основні кроки для реалізації плану Маршала для сонячної енергетики, опубліковане напередодні Конференції з відновлення України, що відбудеться 11-12 червня у Берліні.

"Вирішення енергетичної кризи має бути в центрі уваги Конференції з відновлення України, - каже Андре Бьолінг, експерт з питань енергетики Greenpeace. Центральну роль має відіграти швидке та масове збільшення сонячних станцій за допомогою плану Маршалла з сонячної енергетики. Ця назва - це аналогія до програми підтримки США, яка допомогла економічно відновити Європу після Другої світової війни”.

Міжнародна спільнота має розробити пакет надзвичайних заходів для подолання енергетичної кризи

Вчені з Берлінського економічного інституту окреслюють, як такий план може бути реалізований. Їх модель доводить, що збільшення сонячної енергетики до 3,6 гігават шляхом встановлення нових сонячних станцій до 2027 року, що в п'ять разів перевищує заплановані на сьогодні 0,7 гігават, є можливим і економічно вигідним. До 2030 року загальна потужність встановлений сонячних станцій може зрости до 14 гігават з сьогоднішніх 5,6 гігават. Для цього необхідний комплекс заходів, спрямованих на усунення поточних перешкод, таких як відсутність стимулів для інвесторів, недостатня стабільність мережі та нестача робочої сили. Тому Greenpeace пропонує, щоб країни-партнери України надали країні дешевші кредити через фінансову допомогу, більше технічних ноу-хау та кваліфікованих працівників, а також допомогли з акумуляторами та гнучкими енергетичними технологіями.

Цілеспрямовані російські атаки на енергетичну інфраструктуру України цієї весни занурили країну у важку енергетичну кризу: 85% потужностей газових і вугільних електростанцій та половина гідроелектростанцій були зруйновані або пошкоджені. Крім того, майже половина ядерних реакторів України постійно відключені через окупацію Запорізької атомної електростанції. Мільйони українців гостро відчувають обмеження енергопостачання, і очікується, що ситуація погіршиться наступної зими.

Greenpeace закликає міжнародну спільноту до швидкої та ефективної підтримки: "Сонячна енергія є ключовим фактором для відновлення енергопостачання України, оскільки її можна легко, дешево і швидко розгорнути. Децентралізовані сонячні установки також набагато менш вразливі до російських атак і можуть дуже швидко забезпечити надійною енергією кожну громаду та домогосподарство", - каже Бьолінг.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся: 

Повний текст дослідження українською мовою читайте за посиланням. А також завантажте повний текст дослідження англійською.

No items found.
Контакти:

info.ukraine@greenpeace.org

Луція Сумегова - координаторка проєктів -lucia.sumegova@greenpeace.org 

Поліна Колодяжна - координаторка проєктів - pkolodia@greenpeace.org 

Дарина Рогачук- комунікаційна менеджерка - daryna.rogachuk@greenpeace.org
Made by MINOMO® Studio